Kingsman: Złoty krąg Cały Film Lektor PL [CDA] 2017

Kingsman: Złoty krąg Cały Film Lektor PL

Kontynuacja przeboju „Kingsman: Tajne służby”, który zrewolucjonizował kino szpiegowskie i wprowadził na ekran agentów nowej generacji. Tym razem nasi bohaterowie stają w obliczu wyjątkowego wyzwania. Gdy ich kwatera zostaje zniszczona, a los świata zawisa na włosku, brytyjscy agenci odkrywają, że w Stanach Zjednoczonych istnieje sprzymierzona organizacja szpiegowska o równie długiej i bogatej historii. Przedstawiciele dwóch elitarnych organizacji muszą teraz zapomnieć o dzielących ich różnicach i wspólnie stawić czoło nieobliczalnemu wrogowi, który dąży do władzy nad światem. Gra idzie o wyjątkowo wysoką stawkę, ale dla Eggsy’ego nie ma nic trudnego…

Główny bohater „Eggsy” (Taron Egerton) raz jeszcze będzie musiał pomieszać szyki szalonemu kapitaliście (świetna Julianne Moore) planującemu podbój świata za cenę milionów ludzkich żyć. Młodemu asowi wywiadu na drodze stanie kolejny pomagier złoczyńcy uzbrojony w zabójczą sztuczną kończynę. W trakcie misji chłopak ponownie zamieni smoking na dres, a oksfordzką angielszczyznę na plebejski cockney, aby zawrócić w głowie blond piękności. Będzie też świadkiem efektownej barowej bójki, a także odbierze parę życiowych lekcji od swojego mentora Harry’ego Harta. Nic to, że w poprzednim filmie Harry z kulą w głowie powędrował do krainy wiecznych łowów.

Zmartwychwstanie postaci granej przez Colina Firtha paradoksalnie wydaje się zarazem najlepszym i najgorszym pomysłem scenarzystów. Flegmatyczny, dystyngowany szpieg fantastycznie sprawdza się jako nieszablonowy heros kina akcji oraz przybrany ojciec Eggsy’ego. W scenach, w których przyjaciele ucinają sobie pogawędkę nad kieliszkiem martini albo ramię w ramię łoją skórę zbirom, bije serce filmu. Nie sposób jednak pozbyć się wrażenia, że ponowne pojawienie się Harta nie tylko obniża emocjonalną stawkę opowieści, ale też wydaje się odrobinę nie fair w stosunku do widza. Skoro twórcy mogą bez konsekwencji uśmiercać i ożywiać bohaterów, nie opłaca się ronić łez nad zwłokami poległych. Możliwe, że w cudowny sposób powrócą oni w części trzeciej.